..:: MASZYNY ::..
ikonka Oferujemy kompletne linie do produkcji i przetwarzania styropianu. Spieniarki, frezarki, prasy ciśnieniowe, formy do kształtek styropianowych, wtryskarki, pakowaczki.

ikonka Urządzenie do automatycznego ustawiania drutów oporowych Urządzenie zastępuje ramę docinarki poziomej z ręcznym ustawianiem drutów oporowych. Zastosowanie urządzenia do automatycznego ustawiania drutów oporowych skraca czas ustawienia żądanych grubosci płyt styropianowych do około 3 minut. Można zastosowac rozne konfiguracje cięcia płyt styropianowych w tzw pakietach ( x sztuk x cm, y szt y cm itd).ikonka Spieniarka do polistyrenuSpienianie polistyrenu odbywa się w tzw. spieniarce. Polistyren pobierany jest z zasobnika i podawany przy pomocy ślimaka do komory spieniania. Do komory tej wprowadzana jest para wodna. Na skutek przepływu pary w komorze spieniania utrzymywana jest temperatura około 80-95 stopni Celsjusza. Wzrost surowca wywołany panującą temperaturą, i fakt że cały czas podawany jest nowy powoduje napełnienie komory spieniania. Gdy komora spieniania zostanie napełniona, następuje wysyp wyrobu znajdującego się najwyżej poprzez wyjście do suszarki. W celu wykluczenia zbrylenia się surowca znajdującego się w komorze, stosuje się mieszadło. Intensywność podawania surowca sterowana jest prędkością obrotów silnika.

spieniarka

spieniarka2


ikonka Forma do produkcji bloków styropianowych.Przedmioty wytwarzane w urządzeniu kształtowane są w formach metodą wtrysku bezpośredniego. Proces wytwarzania przebiega w sposób automatyczny. Obsługa urządzenia sprowadza się wyłącznie do napełniania zbiornika granulatem i odbioru przedmiotów gotowych.

forma pozioma

forma pionowa


ikonka Przecinarka pozioma i pionowaOstatnią czynnością wykonywaną podczas produkcji płyt styropianowych jest ich konfekcjonowanie. Polega ono na cięciu bloków styropianowych na płyty za pomocą rozgrzanego drutu oporowego. Do cięcia należy pobierać bloki styropianowe wysezonowane i wysuszone.

docinarkaikonka Odbieracz odpadów z docinarki

transporterikonka Frezarka typu FS4 przeznaczona jest wyłącznie do kształtowej obróbki bocznych krawędzi płyt styropianowych o wymiarach 500x1000 mm i grubości 50 do 150 mm, stosowanych do ociepleń budynków i pomieszczeń. Uzyskiwany podczas obróbki odpad posiada drobną granulacje, umożliwiającą ponowne jego wykorzystanie w procesie produkcyjnym, bez konieczności dodatkowego rozdrabniania. Układ konstrukcyjny frezarki umożliwia odpowiednie wyprofilowanie czterech krawędzi bocznych podczas jednego przejścia przez urządzenie,

frezarka


ikonka Wtryskarka do produkcji płyt wodoodpornychPrzedmioty wytwarzane w urządzeniu kształtowane są w formach metodą wtrysku bezpośredniego. Proces wytwarzania przebiega w sposób automatyczny. Obsługa urządzenia sprowadza się wyłącznie do napełniania zbiornika granulatem i odbioru przedmiotów gotowych.

wtryskarkaikonka Urządzenie do pakowania płyt styropianowych w pakiety.Proces pakowania płyt styropianowych przebiega w sposób automatyczny. Płyty styropianowe pakowane są w pakiety o objętości 0,3 m³ i wysokości 60 cm. Urządzenie musi być sprzężone z docinarką. Przystosowane jest do pracy z docinarką tnącą bloki styropianowe o wysokości 120 cm. Pobranie pakietu o wysokości 60 cm następuje za pomocą chwytaków, które posiadają specjalne czujniki. Chwytaki pobierają ze stosu 120 cm pakiet płyt o wysokości 60 cm i przenoszą pakiet do podajnika, możliwe jest to dzięki zastosowanemu oprogramowaniu. W trakcie pracy pobierany jest najpierw pakiet płyt z góry, w drugim etapie chwytaki szukają pozostałe płyty i następuje obniżenie chwytaków do dolnego pakietu i przeniesienie ich do podajnika.

pakowaczkaikonka Prasa do produkcji styropianu wygłuszającego.

prasaWytwórnia Styropianu Henryk Piotrowski
ul. Chmielniki 21, 86-100 Świecie
tel. 52 331 62 48 fax 52 330 00 30